DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
23°C
İstanbul
23°C
Açık
Pazartesi Az Bulutlu
26°C
Salı Az Bulutlu
24°C
Çarşamba Az Bulutlu
19°C
Perşembe Az Bulutlu
17°C

AXA Sigorta ve Koç Healthcare’den Türkiye’nin İlk Dijital Sağlık Sigortası

130 yılı aşkın müddettir Türkiye’de sigorta bölümüne öncülük eden AXA Sigorta, Koç Healthcare iş birliğiyle Türkiye’de bir birinci olan “Dijital Sıhhat Sigortası”nı hayata geçirdi

AXA Sigorta ve Koç Healthcare’den Türkiye’nin İlk Dijital Sağlık Sigortası
13.09.2023 23:00
22
A+
A-

130 yılı aşkın müddettir Türkiye’de sigorta bölümüne öncülük eden AXA Sigorta, Koç Healthcare iş birliğiyle Türkiye’de bir birinci olan “Dijital Sıhhat Sigortası”nı hayata geçirdi.

 Tıpta dijitalleşmeyi sigorta dalına taşıyan AXA Sigorta ve Koç Healthcare, bu iş birliğiyle sigortalılar için hastaneye gitmeden, diledikleri vakit ve diledikleri yerden muayene olabilecekleri uzaktan muayene devrini başlatıyor.

 

 

Yenilikçi yaklaşımı, eser ve hizmet inovasyonlarıyla 130 yılı aşkın müddettir Türkiye’de sigorta kesimine öncülük eden AXA Sigorta, Türkiye sıhhat dalında inovatif tahliller sunan Koç Healthcare ile sıhhat branşında bir birincisi gerçekleştirerek “AXA Dijital Sıhhat Sigortası”nı hayata geçirdi. 13 Eylül’de Arter’de AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ve Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu’nun iştirakiyle tanıtılan “AXA Dijital Sıhhat Sigortası”, poliçeye dahil edilen dijital bir muayene aygıtı yardımıyla sigortalılara diledikleri yerde, diledikleri vakitte hastaneye gitmeden tedavi olma imkanı sunuyor. 

 

“AXA Dijital Sıhhat Sigortası” ile sıhhat alanında yeni bir periyoda imza atan AXA Sigorta, sigortalı müşterilerine, yatarak tedavilerde AXA Sigorta’nın mutabakatlı olduğu özel sıhhat sigortası kapsamındaki tüm sıhhat kurumlarında yerinde hizmet verirken, ayakta tedavilerde ise poliçenin yanında sunulan dijital muayene aygıtıyla Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi hekimleriyle online görüşerek muayene olabilme fırsatı sunuyor. 

 

Yatarak tedavi, dijital ayakta tedavi, dijital muayene sonrası ilaç sarfiyatları ve laboratuvar hizmetleri, isteğe bağlı dijital Check-Up ve ferdi kaza teminatlarını kapsayan “AXA Dijital Sıhhat Sigortası”, AXA Sigorta’nın Türkiye’de bir birinci olarak müşterilerinin hizmetine sunduğu yesyeni bir özel sıhhat sigortası eseri olma ayrıcalığını taşıyor.

 

“Poliçeye Dahil Edilen ‘TytoCare’ Dijital Muayene Aygıtı ile Hastaneye Gitmeden Kapsamlı Dijital Hekim Muayenesi ve Tedavi Olanağı”

 

AXA Sigorta, “AXA Dijital Sıhhat Sigortası” sahiplerine armağan olarak verdiği “TytoCare” Dijital Muayene Cihazı’yla diledikleri vakit, diledikleri yerden muayene gerçekleştirme imkanı sunuyor. “AXA Dijital Sıhhat Sigortası” ile sigortalılar kalp, akciğer, kulak, burun ve boğaz rahatsızlıkları ile cilt problemleri için Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi bünyesinde yer alan tabiplerden milletlerarası standartlarda muayene hizmeti alabiliyorlar. Tabipler, “TytoCare” Dijital Muayene Cihazı’yla kulak, burun ve boğaz bölgesini uzaktan 

 

muayene edip, ateş, nabız ve kalp atışı ölçümleri yapabiliyor. Poliçe kapsamında standart 7/24 limitsiz aile doktoru muayenesi ile 24 adet pediatri ve dahiliye branşı uzman tabip muayeneleri bu aygıt aracılığı ile online gerçekleştirilebiliyor. Bunların yanı sıra sigortalılara, poliçeye isteğe bağlı olarak dahil edilebilen ek teminatlarla cildiye, nöroloji, göz ve kardiyoloji de dahil olmak üzere, birçok branşta reçete yazımını da kapsayan teşhis ve tedavi imkânı sunulabiliyor. Hizmet kapsamında tabipler, teşhis süreci sonunda hastaya online reçete yazabiliyor, ayrıyeten hastanın sıhhat dataları Sıhhat Bakanlığı e-Nabız sistemine de entegre edilebiliyor. Bu yönüyle “AXA Dijital Sıhhat Sigortası”nın sunduğu dijital teşhis ve tedavi tahlili, bilhassa pandemi devrinde yaygınlaşan telefonla ya da online sıhhat danışmanlığı alma hizmetlerinden ayrılıyor. 

 

AXA Sigorta’nın Koç Healthcare iş birliğiyle Türkiye’deki müşterilerine sunduğu “TytoCare” Dijital Muayene Aygıtı, iki şirket ortasındaki münhasırlık muahedesi gereği, ülkemizde 4 yıl boyunca sadece AXA Sigortalılarına sunulan bir ayrıcalık olacak. 

 

“AXA Dijital Sıhhat Sigortası çocuklu aileler, sıklıkla yurt dışına seyahat edenler ve yurt dışında 1 yıldan az müddetli iş yahut eğitim gayeli bulunan Türk vatandaşları, gençler, yaşlılar ve fizikî hareketliliği kısıtlı bireyler için kurtarıcı bir çözüm”

 

AXA Dijital Sıhhat Sigortası”nın tanıtıldığı basın toplantısında konuşan AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, eserin sadece bireyler değil, aileler için de tahlil sunduğuna ve bilhassa belirli demografik kümeler için kurtarıcı olacağına dikkat çekti. Ölken, konuşmasında şunları söyledi: “Uzun yıllar evvel başlattığımız dijitalleşme seyahatimiz bizleri kesimde ayrıştıran kıymetli çalışmalarla meyvelerini vermeye devam ediyor. AXA Sigorta olarak, ülkemiz sıhhat ekosisteminin kıymetli oyuncusu Koç Healthcare iş birliğiyle, Türk sigorta bölümüne öncülük edecek, sıhhat alanında kıymet yaratacak yenilikçi bir sıhhat tahlili olan “AXA Dijital Sıhhat Sigortası”nı hayata geçirmenin heyecanı içindeyiz.

 

‘İnsanlığın gelişmesi ismine beşerler için pahalı olanı korumak’ marka hedefimiz doğrultusunda, sadece hasar durumunda ziyan tazmini yapan bir sigorta şirketi olmanın ötesine geçerek, ülkemiz için katma paha yaratan çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’de birinci ve tek olan ‘AXA Dijital Sıhhat Sigortası’ ile sigortalılarımızın sıhhat hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırıyoruz. Eserimizle sunduğumuz dijital muayene imkanının çocuklu aileler, dijitale yatkın olan gençler ve çalışanlar, kent merkezinden uzakta yaşayanlar, yaşlılar ve fizikî hareketliliği kısıtlı bireyler, yurtdışında 1 yıldan az vadeli iş yahut eğitim emelli bulunan Türkler ve sık seyahat edenler için alternatif bir tahlil olmasını umuyoruz.

 

Ayrıca, ‘TytoCare’ Dijital Muayene Cihazı’yla sadece poliçe sahiplerine değil, poliçe sahiplerinin sigortalı olmayan yakınlarından 4 bireye de 7/24 aile hekimliğinden dijital muayene olma hakkını fiyatsız ve limitsiz olarak sunuyoruz. Üstelik sigorta kapsamına alınamayan aile büyükleri de yaş hududu olmaksızın bu hizmetten yararlanabiliyorlar. AXA Dijital Sıhhat Sigortası ile yüksek kaliteli, her yerden erişilebilir ve sürdürülebilir yeni kuşak sıhhat tahlilini sigortalılarla buluşturmaktan ötürü çok mutluyuz”.

 

“Türkiye’de dijital sıhhat alanında büyük fark yaratacağımıza inanıyorum”

 

AXA Sigorta iş birliğiyle Türkiye’de dijital sıhhat alanında yeni bir periyodu başlattıklarını açıklayan Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu“Koç Healthcare olarak sıhhat hizmetlerimizi eksiksiz olarak sunarken, yenilikçi ve vizyoner yaklaşımımızla en yeni teknolojileri bir ortaya getiriyoruz. Tıpta dijitalleşmenin, proaktif yaklaşımla daha büyük sıhhat sıkıntılarını engelleyerek ayakta hasta hizmetlerinde hastanelerin yoğunluğuna tahlil olacağı üzere, tıpkı vakitte sıhhate erişimi de kolaylaştıracağını düşünüyoruz. 2021 yılından beri ‘Siz neredeyseniz, biz oradayız’ misyonuyla hizmet vermeye devam ettiğimiz ‘Koç Sıhhat Yanımda’ markasıyla Türkiye’de sıhhat alanında kıymetli bir ayrıcalık sunuyoruz. Yer ve vakitten bağımsız olarak, doktora gitmeden hekimle görüşülebilen ve 24 saat muayene imkanı tanıyan bir tele-tıp sistemi olan ‘Tytocare’ isimli aygıtımız, konutta muayene hizmeti sağlıyor. Türkiye’de bir birinci olan ‘Tytocare’, hastanın hem online olarak doktora bağlanmasına hem de eş vakitli olarak muayene olmasına imkan tanıyor. ‘Tytocare’, hasta ve hasta yakınlarının meskenden çıkmasına gerek kalmadan, kulak, akciğer, kalp hastalıkları, boğaz, cilt hastalıkları, ateşli hastalıklar, abdomen ve bedenin başka bölgelerindeki hastalıkların muayenesini ve tabip görüşmelerini gerçekleştirebiliyor. Tabiple manzaralı görüşme sonrasında hastanede, bekleme odasında vakit geçirmeden ya da uzun randevu süreçlerine girmeden hekim tanısı alınarak, tedavi süreci başlatılabiliyor. Hastalarımız yurtdışında olsalar dahi uzaktan muayene olabiliyor yahut hastalık durumlarına nazaran tedavilerini sürdürebiliyor. Koç Healthcare olarak, dijital sıhhat alanındaki tüm bu yetkinliğimizi AXA Sigorta’nın gücüyle birleştirerek, gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde Türkiye’de dijital sıhhat alanında büyük fark yaratacağımıza ve Türkiye sıhhat dalına son derece değerli katkılar sunacağımıza yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım ingilizce kursu web tasarım ankara haberler çimento helezonu Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Ortodontik Tedavi Beta Law dacia yedek parça güç trafosu dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan iç mimarlık jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates Adblue yer yıkama makinesi Baharat Çeşitleri