DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
23°C
İstanbul
23°C
Açık
Pazartesi Az Bulutlu
26°C
Salı Az Bulutlu
24°C
Çarşamba Az Bulutlu
19°C
Perşembe Az Bulutlu
17°C

Prinzhorn Group, Türkiye’deki 10. Yılında Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Oluklu mukavva ambalaj, kâğıt ve atık idaresi bölümlerinde Avrupa pazarının önderlerinden Prinzhorn Group, Türkiye’ye adım attığı 2013 yılından bu yana ülkeye yaklaşık 170 milyon Euro yatırım yaptı

Prinzhorn Group, Türkiye’deki 10. Yılında Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor
02.10.2023 22:36
15
A+
A-

Oluklu mukavva ambalaj, kâğıt ve atık idaresi dallarında Avrupa pazarının önderlerinden Prinzhorn Group, Türkiye’ye adım attığı 2013 yılından bu yana ülkeye yaklaşık 170 milyon Euro yatırım yaptı. Prinzhorn Group İdare Heyeti Lideri Harald Ganster, kümenin toplam çalışan sayısı ve satışlarının %15’ini oluşturan Türkiye’nin, küme için çok değerli bir pazar olduğunu, Türkiye’ye güvendiklerini, yatırımlarıyla Türkiye iktisadının büyüme seyahatine katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Avusturya merkezli Prinzhorn Group, 16 ülkede 10 binin üzerinde çalışanı ve yıllık 2,9 milyar Euro cirosuyla oluklu mukavva ambalaj, kâğıt ve atık idaresi kesimlerinde Avrupa’da birinci beş şirket ortasında yer alıyor. Döngüsel iktisat, sürdürülebilir gelecek ve daha âlâ bir dünya vizyonuyla 170 yıldır faaliyetlerini sürdüren grup çatısı altında üç iş ünitesi faaliyet gösteriyor: Dunapack Packaging (oluklu mukavva ambalaj çözümleri), Hamburger Containerboard (yüksek kaliteli kâğıt üretimi) ve Hamburger Recycling (ikincil hammadde toplama ve atık yönetimi). Grup, üç iş ünitesi ortasındaki entegrasyonu artırarak yarattığı pahası büyütmeye odaklanıyor.

Türkiye’de 4 oluklu mukavva ambalaj fabrikası, 2 kâğıt fabrikası ve 4 atık idare tesisi ile kesime, iktisada ve istihdama katkı sağlayan Prinzhorn Group, Türkiye pazarına girdiği 2013’ten bu yana ülkeye yaklaşık 170 milyon Euro yatırım yaptı. 2022 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren üç iş ünitesine 19 milyon Euro yatırım yapan küme, son on yılda Türkiye’deki çalışan sayısını 850’den 1500’e yükseltti.

Prinzhorn Group İdare Konseyi Lideri Harald Ganster, “Prinzhorn Group olarak uzun vadeli ve kıymet yaratma odaklı bir bakış açısını benimsiyoruz. Kârımızın değerli bir kısmını yeni yatırımlara yönlendirerek, son teknolojiyi iş süreçlerimize entegre ediyor, operasyon verimliliği ve çalışanlarımızın daima gelişimine katkı sağlayarak müşterilerimizin beklenti ve gereksinimlerini karşılıyoruz. Türkiye, iş gücümüzün ve satışlarımızın yüzde 15’ini oluşturan, faaliyet gösterdiğimiz 16 ülke ortasında çok kıymetli bir pazar. Türkiye iktisadının güçlü potansiyeline ve buradaki çalışanlarımızın adanmışlık ve yetkinliğine duyduğumuz itimatla önümüzdeki yıllarda da büyümemizin devam edeceğine, iktisada, topluma ve etrafa kattığımız pahası sürdüreceğimize inancımız tam” dedi.

“Döngüselliği yaşıyoruz”

Döngüselliği iş stratejilerinin merkezine aldıklarını belirten Dunapack Packaging İdare Konseyi Lideri Max Hoelbl şunları söyledi: “Üç iş ünitemiz, paha zincirimiz içinde birbirine bağlıdır. Her iş ünitesi, Prinzhorn Group’un güçlü performansına katkı vermek için çalışırken her alanda sürdürülebilirliği sağlamayı benimser.” 

“Döngüselliği yaşıyoruz” hedefi ile hareket ettiklerini belirten Hoelbl, “Bu gaye, Prinzhorn Group olarak neyi temsil ettiğimizi, işimizin bizler için manasını ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmek için katkımızın ne olduğunu tanımlıyor. Temel kıymetlerimiz: İnsan, performans ve sorumluluk” dedi.

Paydaşlarıyla iş birliği içinde şeffaf ve profesyonel bir sürdürülebilirlik idaresi sağlamak için her yıl Sürdürülebilirlik Raporu yayınlayan Prinzhorn Group, kapsamlı bir karbonsuzlaştırma yol haritasını da faaliyetlerine entegre etmeye hazırlanıyor.

Çorlu Oluklu Mukavva Ambalaj Fabrikasında Kapasite Artışı

Dunapack Packaging’in oluklu mukavva ambalaj alanında Türkiye’nin pazar önderlerinden biri olduğunu vurgulayan Dunapack Packaging İdare Şurası Üyesi Buğra Sükan, “Denizli, Çorlu, Adana ve Eskişehir olmak üzere Türkiye’nin dört farklı kentindeki oluklu mukavva ambalaj fabrikalarımızda toplam 600 milyon m² üretim hacmine sahibiz. Türk pazarının artan gereksinimlerine yanıt vermek için Çorlu fabrikamızda geçen yıl başlatılan genişleme çalışmalarının tamamlandığını paylaşmaktan memnunluk duyuyorum. 7.500 m² genişleyen fabrikamızda daha yüksek kapasiteyle besin, tüketim malları, mobilya, otomotiv, perakende ve e-ticaret üzere pek çok dal için %100 geri dönüştürülebilir eserlerimizi üretmeye ve ambalaj tahlillerimizi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

“Kâğıt üretimiyle ambalaj ve inşaat bölümlerine takviye veriyoruz”

Hamburger Containerboard Türkiye Operasyon Yöneticisi Velişah İner Türkiye’de hem ambalaj hem de inşaat dallarına takviye verdiklerini, üretimlerini sürdürülebilirlik ve döngüsel iktisadın kıymetli bir modülü oldukları şuuruyla gerçekleştirdiklerini belirterek “Her gün daha yeterli ol” mottosuyla çalışanlarına inanmaya ve onlara yatırım yapmaya devam ettiklerini söyledi.

“Türkiye, atık geri dönüşümünde büyük bir potansiyele sahip”

Hamburger Recycling olarak, atık üreten sanayiler için sağlam bir hizmet sağlayıcısı olduklarını belirten Hamburger Recycling Türkiye Genel Müdürü Ebru Tunç Akbulut şunları söyledi: “Atıkları, sıfır atık kurallarına bağlı olarak yönetiyoruz. Gayemiz, atık ölçülerini en aza indirmek, maddesel geri dönüşüm oranlarını en üst seviyeye çıkarmak ve sıfır depolama gayesine ulaşmaktır. Müşterilerimize en güzel atık idaresi tahlillerini sunuyor ve onların sürdürülebilirlik amaçlarını destekliyoruz. Ana amacımız, çevresel etkiyi azaltmak. Tıpkı vakitte kendi işimizin de çevresel tesirini azaltmak için yatırımlar yapıyoruz. Antalya’daki depolarımızdan birinde kendi pak gücümüzü üretmek için güneş güç santrali kurmak üzere çalışmalarımıza başladık.”

Akbulut sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye 85 milyon nüfuslu bir ülke olarak kıymetli ölçüde atık üretiyor ve atık geri dönüşümü konusunda büyük bir potansiyele sahip.Biz de atık toplama sistemleri, konteynerler, kompaktörler, presler, toplama ekipmanları üzere teknolojik tahlillerimizle; sıhhat ve güvenlik kurallarına ve sürdürülebilirlik maksatlarına ehemmiyet vererek müşteri taleplerini esnek, süratli ve verimli bir formda karşılıyoruz.”

 

Prinzhorn Group

Prinzhorn Group, 16 ülkede 10.000 çalışanı ve yıllık 2.9 milyar Euro cirosuyla Prinzhorn Group, oluklu mukavva ambalaj, kâğıt ve atık idaresi bölümlerinde Avrupa’da birinci beş şirket ortasında yer alıyor. Merkezi Avusturya’nın Viyana kentinde olan Prinzhorn Group çatısı altında üç iş ünitesi faaliyet gösteriyor: Dunapack Packaging (oluklu mukavva ambalaj çözümleri), Hamburger Containerboard (yüksek kaliteli kâğıt üretimi) ve Hamburger Recycling (ikincil hammadde toplama ve atık yönetimi). 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım ingilizce kursu web tasarım ankara haberler çimento helezonu Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Ortodontik Tedavi Beta Law dacia yedek parça güç trafosu dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan iç mimarlık jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates Adblue yer yıkama makinesi Baharat Çeşitleri